nickten meslek tahmini yapmak

cemkirik limon dilimi: hıyarları koruma ve yaşatma derneği müdüresi, fahri manüpüleci.. kapitalizm karşısındaki son kale, arkadaş, dost, ahbap (saati 25 sentten), ece.

en çok da bu.

geregi dusunuldu

"gereği düşünüldü.."

hele bir de lehinize olmuşsa bu düşünüş, bir avukatın işitip işitebileceği en güzel söz oluyormuş.

ben dün bunu öğrendim.

-hehe-

bir cocuk sevdim

yıllardır aynı yastığa baş koyduğu eşini aldatmasının ardından:

"perişan oldum bile. yalnız kendimi değil herkesi perişan ettim. içinde acısıyla tatlısıyla koskoca bir geçmiş, çocuklarım, karım, evim her şey paramparça.. insan kendi elleriyle inşa ettiği bişeyi yerle bir edince.. geceleri gözüme uyku girmiyo. niye yaptın turan?! değer miydi?! işin acısı ne biliyo musun timur bey? değmezdi diyemiyorum.."

böyle bir diziden, şu lâf çıksın beklemezsin ama.. çıkmış işte.

faten

huuh.

(şöyle bi' gerinmek, esnemek hattâ üzerine..)

şurda nick altı yapmadığı bi' ben vardım, bakıyorum, bana da yazmış olmanın verdiği neşeyle bi' benim nick altıma, aynı coşkuyla bir de kendi nick altına koşuyor.

ajaldskaldk

olmayan aşk hayatı, vurkaçları beni ilgilendirmez, tee yıllar önce kendisini engellerken de (geçmişe gidiyorum ki mizansen olsun ahah) söylediğim gibi dengim değilsin.

ben hatayı, belki yüzün kızarır da, yıllardır kızın tekine musallat olduğun, aynı nicki kullanamaz ettiğin, nick altlarından eksilmediğin gibi, bir başkasına daha bulaşmazsın, aşk sandığın abazanlığınla, ne olduğunu bilmeyen birini daha seninle iki muhabbet etti, yakınlık gösterdi deyü buralarda duramaz etmezsin sanarak ettim.

ben esasen hatayı, senin utanabilecek bir 'adam' olduğunu düşünerek ettim.


pi'yi verdikleri gibi, düşüncenin yanına da , bu adamı 'leş' alınız deyü eklemiyolar ki..(üzgün üzgün)

neyse, dediğim gibi, benim eşşekliğim.

bundan sonraki sözlük hayatında başarılar diler, koparmaya yönelik asılmalarının olumlu bir neticeyle sonuçlanmasını temenni ederim.

amen.


edit: burda duracaksa bu hâliyle dursun, daha yerinde olsun alajadsk

faten

şundan mesaj gelince, 'ölü taklidi yapayım, belki gider' diye yazdığı güvercini cevablamayan hatunun tekine (bir tane de değil çünkü kajlds) "sen cevablarsın da göremem diye saniye başı sayfayı yeniliyorum :(" yaparken, öbürüsünün eşinden dostundan, "sevgilisi var mı, benle olur mu?" diye ağız yoklatan bi' herife, sırf şu leşliğinden dolayı dahi cevap yazmamam, yazdığıyla muhatap olmamam gerekirdi. vakti yokken üşenmemiş yazmış o kadar (kaljds), üzerimden prim yapma filan ama, adlajksdls allah için bi' bunu doğru söylemiş.

haklı.

benim eşşekliğim.

-aha bu kadar da netim.

sozlukte erkek olmak

zor lan..

hele ki aynı anda iki hatuna birden asılıyosan..

şimdi biri yokken ötekisine "ehueheu çok güzel yazmışsın"lar, şarkılar, duygusallı yazılar filan, güzel..

ötekisi yokken, diğerine, "işte seni özledim de, bana cevap verirsen göremem diye saniyede bir sayfayı yeniliyorum :(" deyü yalvar yakar aşk dilenmeler.. hadi onun da yolu var diyelim.

peki.. ya iki hatun da aynı anda online olmuşsa, üstelik saatlerce, ikisi birden şu an yazanlar listesini onurlandırmaktalarsa?

kime asılacaksın o zaman?

kime abanacaksın?

hah. o kısım zor işte, ona inanırım.

rabbim hiçbir sözlük erkeğini onunla sınamasın.

:/

sari deyince kirmizi demeyen hatun

-aaaşkım n'apıyosun ya millet bize bakıyo!

der..

hele bi' de coşagelip söylediysen o "sarııı!"yı..


sonra "hatuna bak, daş gibin ama yanındaki herifi adam edememiş, bir lâfını geçiremiyooo.. güzellik boşmuş meyer gonşular, eşşek kadar adam neler ediyo kızcağızın yanında" derler..

"178 cm olmuş ama, hatun olamamış, daha yanındaki adamı ehlileştirememiş.." derler.. cilası bozulur hatunun.

öyle ya!..

hafazanallah!

muhtesem yuzyil

---reklam arasında zap yaparkene gördüğüm kadarıyla!!---

diziyi "bu arada mühim bir şey yaşanmadı, sülüman sefere gitmedi, herhangi bir toprağı osmanlı'ya katmadı, anca sarayda cariye kovaladı" der gibi on yıl ileriye almak başlı başına gereksizken, bir de ibnegibinpuştgibin bir şehzade mustafa sürprizi?

huuuh..

ulan emrindeki malkoçoğlu bile 980293 kat daha erkek duruyor mustafa'dan, bir de utanmadan tahtın en önemli vârisi diye çıkara çıkara bunu mu çıkarıyosunuz adamın karşısına?

te allağam ya..

kasdajsdkls

---reklam arasında zap yaparkene gördüğüm kadarıyla!!---

to kill a mockingbird

----- spoiler -----
"i think i'll be a clown when i get grown," said dill. "yes, sir, a clown...there ain't one thing in this world i can do about folks except laugh, so i'm gonna join the circus and laugh my head off."

"you got it backwards, dill," said jem. "clowns are sad, it's folks that laugh at them." "well, i'm gonna be a new kind of clown. i'm gonna stand in the middle of the ring and laugh at the folks."
----- spoiler -----

bir sarkiyi bikmadan defalarca dinlemek

[laa boheme'in buralarda olmasını pek sevmek]

"sonsuzluuğuuu, sonsuzluuğuuu.."

yemyeşil bir deniz ise mevzu bahis şarkı, olabiliyor. çünkü birini ikisini koydum bi' kenara, yeri geliyor günün tamamında dinliyorsun bu namerdi, şarjı bitse müzik'çalarının, aklının bi' köşesinde devam ediyor dönüp durmaya, gene de bıkılmıyor.

elin varıp, "yetişır bıre çaldiğın, more sen benı delırtmek mı isteysın?!" deyip kapatamıyosun.

onu yapamıyosun işte bu şerefsize.

kizlarin yara izi olan erkeklerden hoslanmasi

kızların yara izi olan yakışıklı erkeklerden hoşlanması deyü düzeltilmesi gereken bir önerme bu.

çünkü yakışıklı erkeğe yakışır faça.

kıvanç tatlıtuğ gibi bir adamsan, çenendeki iz, ister istemez 'daha tehlikeli' gösterir seni, kavgadan çekinmeyen, gereğinde kafayı atarak olaya müdahil olabilen bir adam intibası bırakırsın. korunup, kollanmak hevesindeki kadını da celp eder bu görünüşün hâliyle.

ona olur, öyle adama yakışır faça.

"yoksa yarak kürek bir adamım, ucuz filmlerdeki 'bıyıksız' kötü adamlara da benziyor olabilirim, ama benim faça izim var, bunun da beni yakışıklı etmesi lâzım, peki bu kızlar bana niye bakmıyorlar :((" yaparsan, o olmaz, o anca milleti kendine güldürtür sadece alksdakldsl

hoslanilan kizin turk cikmasi

hoşlanılan kızın çıkmamasıyla kıyas dahi götürmez.

hem o ne lan öyle?

'bişeyler içelim dışarda' dersin gelmez, 'sinemaya gitsek olmaz mı, yedi aydır bir elini bile tutamadım :/' dersin dinlemez..

anca okul çıkışından okul çıkışına..

ki o da servise binene kadar..

huuh.. :(

avrupali erkek hastaligi

aids.

"öyle her önlerine gelenle düşüp kalkarlarsa..."

anestezikpiranha

abi böyle bi' yetenek yok yahu..

"senin bana cevablar hazırlamış olman lâzımdı, ne oldu o cevaplar?" diyosun, yok lettabına kahve dökülüyor, sonra lettab göle düşüyor, onu da bir angus içiyor, o da dağa kaçıyor da, yok mâlûm kar yağıyor, havalar da soğuk da, işte angus da orda donup kalıyor da..

pes!

hayır, altta kaldım diyeceksin, yahut tenezzül etmedim cevablamaya.

bu yani, bu.

lkşsdldksksl

pes!

king of the tawn

+ <bkz: king of the tawn> (2) …
◊ <bkz: cevab ul ahmak es sukut>

bunu ilâhi bir işaret addedip susuyor, canı sıkılıyorsa da, en azından bugün için daha fazla ahmakla ahmak olmuyor.

alsklşaskldşslş

culture of honor

bunu bizimkilere izâh etmek maksadıyla adana adliyesini örnek gösteren arkadaşlar var.

hani davaro desen ona da kabulüm de, adana adliyesi?

yapmayın, vallahi komik oluyor.

asdklsdklşds

what doesn t kill you makes you stronger

uzağa gitme, grip oluyosun. yatağa seril, bok püsür, ama ölmeden atlattın mı? atlattın. bağışıklık gelişti mi? evet. bi' daha aynı virus hasta ediyo mu? edemiyo. çünkü bir daha hiç grip olmuyosun. bir kere grip olduysan bitiyor, vücut artık nasıl bir bağışıklık kazanıp, artık nasıl güçleniyorsa o esnada hayatın boyunca bir daha grip sana hiç uğramıyor, hastalık nedir bilmiyorsun klasjdlajkdds

adam haklı yani beyler.

öldürmeyen grip virüsü bu durumda hiç de iyi bir örnek olmuyor skjadklsajd-e ama ben aynı virüs dedim. geri kalan 289390182903 çeşidi de grip yapıyorsa bana ne, hem benim atım var, mızrağım var, gerzek/gerizekâlı/geri..
+ işte bende onlardan hiçbiri yok, ihtiyacım da, alet edevatsız çalışıyorum lksajasjkl

tallulah bankhead

"i'm serious about love. i'm damned serious about it now.... i haven't had an affair for six months. six months! too long.... if there's anything the matter with me now, it's not hollywood or hollywood's state of mind.... the matter with me is, i want a man! ... six months is a long, long while. i want a man!"

-motion picture magazine'e vermiş olduğu röportajdan.

sakdlaksdlsd


öhm!

1902 doğumlu sahne ve sinema sanatçısı, talk showcu, daha da mühimi; bir yenge tallulah bankhead. kasjdklsd etkileyici sesi ve güzelliğiyle birlikte liberal duruşu, kadın hakları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar ve özel hayatıyla gündemden düşmemiş bir dönem kadını.

filmografisinde;

<bkz: a royal scandal>
<bkz: stage door canteen >
ve hiçkok'un lifeboat'unun yer aldığı tallulah, oyunculuğundan âzâde, özel yaşantısındaki tercihleriyla dahi fazlasıyla merak uyandıran bir kadın.

[bir spoiler verelim ki pekişsin]

----- spoiler -----
bisexuality and alleged sexual exploits

rumors about her sex life have lingered for years, and she was linked romantically with many notable female personalities of the day, including greta garbo, joan crawford, marlene dietrich, eva le gallienne, laurette taylor, katharine cornell and alla nazimova, as well as writer mercedes de acosta, the wealthy betty carstairs, and singer billie holiday.
----- spoiler ----- *

birçok erkek bu kadar kadınla birlikte olmak ümidi dahi beslemezken..

kldsjklsadjkl

velhâsıl, tam bir bonne vivante imiş tallulah bankhead,

tam bir bonne vivante..

hehe.

allah taksiratını affetsin aklsdjksld

okulu yok gitmeye tabletle gider sicmaya

elektriği olmayan köye referandumda "evet" oyu alabilmek için beyaz eşya dağıtanların, derslere girecek öğretmeni dahi olmayan okullara tablet dağıtmasında şaşılacak bir hâl göremiyorum ben.

bence bu hikâyede absürt olan tek şey, öğrencilerin 'geleceğin seçmenleri' olarak addedilip eğitim görmekte oldukları okullara bi'tânecik hükümetimiz tarafından kömür 'yardımı' yapılmaması kjdkaklds [yardım.. evet, hak olarak düşünülse, o kömürler seçmene değil, ihtiyacı olan okullara dağıtılırdı çünkü..] insanı şaşırtacak bir durum varsa bu olayda o da bu olmalı, tablet dağıtmakta ben başka bir tuhaflık göremiyorum.


ha.. hükümetimiz bu dağıtımla, "oy verecek yaşa gelene kadar bu tabletleri yakar ısınırsınız, size kömür mömür yok ibnenin evlâtları!" gibi sübliminal bir mesaj veriyor, bir ân evvel büyüsünler deyü mahalle baskısı yapıyor da olabilir tabii talebelere, orasını bilemiyorum lkjdldasjjksl

francois truffaut

80. doğum günüymüş bugün.

-google bile doodle yabmış, bizim haberimiz yok 'mınakoyim.

ne ise;

bon anniversaire!